Ostatnie wpisy

Jak wybrać materac do sypialni

174 Views 0 Liked

Jak wybrać materac do sypialni

Materac, to bardzo istotny element naszego życia. Spędzamy na nim średnio 8 godzin każdego dnia. To właśnie te 8 godzin decyduje, w jakim stopniu nasze ciało będzie wypoczęte i zregenerowane na kolejne 16 godzin intensywnie spędzonego dnia. Nawet najładniejsze łóżko nie zagwarantuje nam zdrowego, regenerującego snu, jeżeli nie będzie w nim wygodnego i co ważne indywidualnie dobranego materaca.

Decydując się na zakup materaca spotykamy się z nie lada wyzwaniem – jaki materac wybrać? Czy mamy iść z duchem czasu i zdecydować się na innowacyjny materac piankowy, czy może lepiej kupić bardziej rozpoznawalny materac sprężynowy? Jako specjaliści w branży materacy już na samym początku obalamy mit - ”twardy materac to dobry materac”. Najlepszy, bowiem będzie taki, który dopasuje się do anatomicznej budowy naszego ciała i podtrzyma jego naturalną krzywiznę. Szczególną uwagę trzeba przyłożyć do prawidłowego ułożenia kręgosłupa, które często decyduje o komfortowym i regenerującym śnie oraz silnie rzutuje na nasze zdrowie. Najbardziej znane na rynku są materace sprężynowe, a zwłaszcza te ze sprężynami kieszeniowymi, które gwarantują dobrą elastyczność punktową materaca.

Materace do łóżka

Trzeba zauważyć, że nawet najbardziej podstawowy materac kieszeniowy w porównaniu do sofy, narożnika czy wersalki będzie znacznie bardziej komfortowym rozwiązaniem. Gdy pójdziemy o krok dalej i przyjrzymy się materacom o wyższym standardzie zauważymy, że dużą rolę w budowie materaca odgrywa warstwa wierzchnia stanowiąca obłożenie sprężyn.

Dlatego najczęściej w takich materacach, poza samymi sprężynami, będzie pojawiać się pianka wysokoelstyczna lub lateks. Pianka wysokoelastyczna gwarantuje znacznie większą odporność na trwałe odkształcenia oraz lepsze właściwości ortopedyczne niż standardowa pianka poliuretanowa. Lateks zaś to jeden z najbardziej trwałych i plastycznych surowców używanych w produkcji materacy dający poczucie wysokiego komfortu w trakcie użytkowania.

W materacach sprężynowych należy zwracać uwagę przede wszystkim na ilość sprężyn (czym ich więcej, tym lepsze rozłożenie ciężaru ciała) oraz na warstwę obkładającą sprężynę. Najwyższą bowiem trwałość oraz komfort gwarantują, jak już wspomnieliśmy, materace obłożone pianką wysokoelastyczną albo lateksem.

Rodzaje materacy do sypialni

Nowoczesność i innowacyjność na rynku mebli sypialnianych, przyniosły ze sobą materace piankowe. Przez swój dynamiczny rozwój i wszechstronne zastosowanie, cieszą się coraz większą popularnością.

- Materace wysokoelastyczne - materace z pianki wysokoelestycznej charakteryzują się wysoką sprężystością, elastycznością oraz odpowiednią cyrkulacją powietrza. Przez właściwy dobór gęstości surowca, z jakiego są wykonane, można dopasować materac do osób o bardzo zróżnicowanej budowie ciała.

- Materace termoelastyczne - z kolei materace wyposażone w piankę termoelastyczną, reagują na temperaturę ciała, zwiększając swoją elastyczność wraz ze wzrostem temperatury. Dzięki tym właściwościom, jesteśmy w stanie uzyskać najlepszy współczynnik dopasowania produktu do ciała.

Wybierając materac należy zawsze polegać na osobistym poczuciu komfortu i własnych preferencjach dotyczących spania. Jeżeli szukasz odpowiedniego dla siebie materaca i chcesz przekonać się, że podejmujesz słuszną decyzję, zapraszamy do naszych salonów sprzedaży, gdzie w efektywnych zakupach pomogą nasi fachowcy. Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą naszego sklepu online z materacami do spania lub jednym z naszych salonów stacjonarnych w Rzeszowie, Limanowej, Jaśle, Chełmie, Nowym Sączu, Nowym Targu.

Na nic najładniejsze meble w naszej sypialni, jeśli nie ma w niej wygodnego materaca. To właśnie ten ukryty pod pościelą element łóżka, decyduje o tym, czy obudzimy się wypoczęci i gotowi z energią powitać nowy dzień. Dobry materac do spania na pewno jest inwestycją w zdrowie i komfort snu.

Centrum Snu - Najwygodniejsze materace do spania

jak wybrać materac do sypialniPosted in: Materace

Leave a comment

Log in to post comments