Ostatnie wpisy

Materac piankowy - jego zalety i rodzaje

671 Views 0 Liked

Komfortowy sen to szansa na właściwą regenerację. Nie tylko długość odpoczynku czy temperatura w sypialni mają znaczenie. Bardzo dużą rolę odgrywa także podłoże - ważne jest właściwe podparcie ciała i, w zależności od preferencji, poziom twardości. Prezentujemy dziś materace piankowe, które mają coraz więcej zwolenników, zwłaszcza modele termoelastyczne. Co je wyróżnia na tle innych posłań? Sprawdź!

Model termoelastyczny – dlaczego warto na nim spać?

Materac piankowy posiada zwykle jedną lub kilka warstw pianki.
W zależności od jej typu wyróżnia się następujące modele:

- z pianki wysokoelastycznej,
- z pianki termoelastycznej,
- z pianki żelowej (co ciekawe, ma właściwości chłodzące, dzięki temu jest chętnie wykorzystywany w upały),
- z pianki lateksowej.Jak już wspomnieliśmy, w ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się piankowe materace termoelastyczne. Zastosowana technologia sprawia, że zapamiętują sposób ułożenia ciała, dzięki czemu mogą łatwo dostosować się do pozycji śpiącego. Po wstaniu, dzięki piankowemu tworzywu, szybko wracają do pierwotnego stanu – nie tworzą się wgłębienia, a produkt może być eksploatowany przez długie lata. Model termoelastyczny jest więc chętnie wybierany przez osoby mające problem z kręgosłupem lub z myślą o leżących pacjentach.

Poznaj zalety materaców piankowych

Materace piankowe, nie tylko te termoelastyczne, mimo lekkości lepiej dopasowują do ciała niż tradycyjne modele. Wypełnione powietrzem nie posiadają sprężyn i w rezultacie w żaden sposób nie uwierają użytkownika. Mogą być używane zarówno przez dzieci, jak i osoby dorosłe. Dobrze wyprofilowane, dobrane nie tylko do rozmiaru łóżka, ale także do wagi i wzrostu właściciela zapewniają komfort i wysoką higienę snu. Liczne warianty do wyboru z różnymi właściwościami pozwalają dopasować je do potrzeb - także zdrowotnych.

Zastanawiasz się, który typ materaca będzie odpowiedni dla ciebie? Mamy wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie, dlatego chętnie pomożemy podjąć właściwą decyzję - zapraszamy do kontaktu.

Posted in: Materace

Leave a comment

Log in to post comments