Ostatnie wpisy

Jak gruby powinien być materac lateksowy

838 Views 0 Liked

Jak gruby powinien być materac lateksowy

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie – „jak gruby powinien być materac lateksowy?”, niestety nie jest ona zbyt prosta. Wybór materaca to kwestia bardzo indywidualna. Musisz przy tym wziąć pod uwagę swoje osobiste preferencje – ale nie tylko. Ważne jest też twoje zdrowie. Każdy z nas spędza na materacu wiele godzin w ciągu doby. Przyjmuje się, że jest to około jednej trzeciej dnia, a więc w dalszej perspektywie – także 1/3 życia. To, jak spędzasz ten czas ma ogromny wpływ na twoje zdrowie i samopoczucie.

Grubość materaca lateksowego


Jak gruby powinien więc być materac lateksowy, aby wspierał zdrowie twojego kręgosłupa, stawów i mięśni? Większość dostępnych w sklepach materaców waha się między grubościami 15, a 35 centymetrów. Jak wybrać mądrze pomiędzy tymi wartościami? Najlepsza, optymalna grubość jest różna, w zależności od twoich potrzeb i ciała. Wybierając materac, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników:

  • Rodzaj materaca lateksowego,
  • Poziom wsparcia, jaki potrzebujesz – zależny jest on przede wszystkim od tego, w jakiej pozycji najczęściej śpisz,
  • Wszelkie ewentualne schorzenia, na jakie cierpisz,
  • Poziom komfortu, jakiego oczekujesz – czyli osobiste preferencje odnośnie twardości,
  • Twoja waga i kształt ciała – jeśli śpisz z partnerem, jego masa ciała także ma znaczenie,
  • Konstrukcja materaca.

Jak dobrać grubość materaca lateksowego

Nie zawsze najgrubszy, miękki materac będzie najlepszy. Pamiętaj o tym, że twoje stawy i kości potrzebują w nocy odpowiedniego wsparcia. W związku z tym, nie możesz się w nocy zbytnio zapadać. Jeśli twoje ciało będzie powykrzywiane, obudzisz się obolały. Możesz nawet w ten sposób pogłębiać różne istniejące już schorzenia. Z kolei zbyt cienki i twardy materac uniemożliwi twoim mięśniom odpowiednie rozluźnienie się po ciężkim dniu. Taki spięcia mogą również prowadzić do wielu nieprzyjemności w ciele.
A więc – jak gruby powinien być materac lateksowy? Ogólnie przyjmuje się poniższe wartości dla danej wagi:

  • Poniżej 110 kg – 22 cm grubości,
  • 110-140 kg – 25 cm,
  • 140 kg - >30 cm.

Wynika z tego, że większość osób będzie potrzebować dosyć cienkiego materaca – optymalnie w okolicy 20 cm. Cieńsze nie są raczej zalecane, ze względu na swoją sporą twardość.

Jeżeli potrzebujesz naszej pomocy w doborze odpowiedniego materaca do spania zadzwoń, napisz lub odwiedź jeden z naszych salonów stacjonarnych z materacami do spania w Rzeszowie, Jaśle, Chełmie, Nowym Targu, Nowym Sączu, Limanowej.

Materace lateksowe do spania

grubość materaca

Posted in: Materace

Leave a comment

Log in to post comments