Ostatnie wpisy

Jak dobrać materac do wagi

705 Views 0 Liked

Jak dobrać materac do wagi ciała

Wybór odpowiedniego materaca do spania wbrew pozorom nie jest prosty. Jednym z ważniejszych czynników, na które warto zwrócić uwagę jest waga ciała. To właśnie waga będzie determinować subiektywne odczucia dotyczące twardości danego modelu. Co należy więc wiedzieć na ten temat? 

Odpowiedni sen, a wybór materaca do wagi


W pierwszej kolejności warto zastanowić się, jakie konsekwencje niesie za sobą spanie na zbyt miękkim oraz zbyt twardym materacu. W przypadku zbyt miękkiego modelu pierwszym z problemów jest nieodpowiednie ułożenie kręgosłupa, który jest za mocno wygięty. To zaś przekłada się na ucisk przestrzeni między dyskami co utrudnia prawidłową regenerację kręgosłupa w czasie snu. 
Z kolei przy zbyt twardym materacu nasze ciało jest podpierane jedynie w kilku miejscach, co prowadzi do nadmiernego ucisku. To przekłada się na utrudnienie przepływu krwi. Twarde materace nie nadają się dla osób, które mają jakiekolwiek problemy z krążeniem. 

Ciężar ciała, a dobór materaca


Twardość materaca jest odczuciem dość mocno subiektywnym uzależnionym w dużym stopniu od osoby, która go użytkuje. Przykładowo dla osoby, która waży 60 kg materac średnio twardy będzie wydawał się twardy, zaś dla osoby o wadze 90 kg będzie on miękki. Zasada jest dość prosta- im osoba jest cięższa, tym powinna wybierać twardszy materac. Osoby szczupłe powinny szukać wśród elastyczniejszych modeli. Stosowane są również specjalne oznaczenia poziomu twardości materaca biorąc pod uwagę wagę użytkownika. Do 80 kg zaleca się stosowanie materacy o oznaczeniu H2, powyżej 80 kg H3, zaś dla osób powyżej 100 kg H4. Jednak skala twardości jest zależna od producenta materacy.  
W przypadku wyboru materaca dla dwóch osób, których różnica wag jest znaczna, warto rozważyć wykorzystanie nowatorskiego rozwiązania, gdzie materac podzielony jest na dwie części i dobrany pod parametry tychże osób. Takie rozwiązanie pozwala komfortowo wysypiać się obydwu osobom.

Reasumując, wybierając materac do spania należy uwzględnić wagę osoby, która będzie na nim spać. Generalnie im osoba jest cięższa, tym z twardszego materaca powinna korzystać. 

Zobacz materace, które mają różny stopień twardości:

materac średnio twardy materac miękki


Sprawdź naszą ofertę materacy, w której znajdziesz zarówno materace o mniejszej i większej twardości dla każdego ciężaru ciała. Jeśli wciąż nie wiesz, jaki powinien być najlepszy materac do Twojej wagi, zadzwoń i porozmawiaj z naszym doradcą, który z pewności dobierze odpowiedni model materaca dla Ciebie.


Zadzwoń  pod numer Tel:  602405222 i poproś o pomoc naszego specjalistę o pomoc.

jak dobrać matearc do wagi

Leave a comment

Log in to post comments