Ostatnie wpisy

Jak dobrać odpowiednią twardość materaca

420 Views 0 Liked

Jak dobrać odpowiednią twardość materaca


Zastanawiasz się nad kupnem nowego materaca? Przed takim zakupem, należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników – przede wszystkim jego twardość. Weź pod uwagę, że spędzasz w łóżku bardzo dużo czasu. Sposób ułożenia twojego ciała przez noc wpływa nie tylko na twój komfort, ale też zdrowie. Radzimy, jak dobrać odpowiednią twardość materaca, aby cieszyć się długim zdrowiem i świetnym wypoczynkiem.

Materac dopasowany do indywidualnych potrzeb


Zastanawiasz się, jak dobrać odpowiednią twardość materaca do swoich potrzeb? Jest to sprawa bardziej skomplikowana niż mogłoby się wydawać. Łóżko nie może być ani zbyt twarde, ani zbyt miękkie. W pierwszym przypadku, materac podpiera twoje ciało tylko w kilku miejscach – wywierany na nie nacisk może powodować zaburzony przepływ krwi. Jest to nieodpowiedni wybór dla osób z problemami kręgosłupa. Spanie w takim łóżku przez długi czas może nawet skutkować zaburzeniami krążenia.
Natomiast jeśli chodzi o zbyt miękkie materace – też nie są korzystne dla twojego zdrowia. Ciało zapada się w nim, a kręgosłup wygina się w nienaturalny sposób. Odpowiednia regeneracja w takim ułożeniu jest po prostu niemożliwa. A więc, jak dobrać odpowiednią twardość materaca? Wybór konkretnego modelu zależy od twoich indywidualnych potrzeb i anatomii. Twój kręgosłup powinien być jak najlepiej podparty przez całą noc.

Materac o odpowiedniej twardości

Wybierz materac o takiej twardości, która umożliwi ci dobry wypoczynek. Wszystko zależy od twojej wagi i anatomii. Aby kręgosłup był jak najlepiej odciążony, musi wyginać się w kształt litery S, kiedy leżysz na plecach. Natomiast leżąc na boku, powinien układać się mniej więcej w linię prostą. Mając to na uwadze, warto wypróbować wiele różnych modeli i ocenić, jak twoje ciało układa się na każdym z nich.
Nadal nie wiesz, jak dobrać odpowiednią twardość materaca? Jeśli czujesz, że to wszystko, to zbyt dużo informacji na raz – poproś o pomoc któregoś z naszych pracowników. Zatrudniamy wyłącznie osoby z wiedzą, pasją i doświadczeniem. Dzięki temu, potrafią oni zawsze doradzić i pomóc w przypadku dylematów. Zdajemy sobie sprawę, że wybór materaca to kwestia bardzo osobista i do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, ze zrozumieniem jego potrzeb.

Najlepsze materace do spania

Jeżeli potrzebujesz fachowego doradztwa odwiedź nas w jednym z naszych salonów stacjonarnych z materacami w Rzeszowie, Limanowej, Jaśle, Chełmie, Nowym Targu, Nowym Sączu. Możesz również napisać do nas mail lub zadzwonić. Nasi doradcy zwrócą uwagę i pomogą dokonać zakupu materaca w sklepie przez internet.

Jaka grubość materaca

Posted in: Materace

Leave a comment

Log in to post comments