Ostatnie wpisy

Materac Bonelowy Zalety i Wady

1097 Views 0 Liked

Materac bonelowy - zalety i wady

Materac bonelowy jest produktem, którego nie ma potrzeby nikomu przedstawiać. Jest on znany oraz popularny przez wiele lat w Polsce. Możemy go znaleźć w większości wersalek, łóżek lub sof. Często spotykamy je w noclegowniach, czy w pensjonatach.

Czy tego rodzaju materac ma jakieś wady? Jakie we współczesnych czasach ma zalety? Na te pytania odpowiemy poniżej.

Materac bonelowy - czym jest?

Materac bonelowy jest to jeden ze szczególnych rodzajów sprężynowych materaców. Jego nazwa pochodzi od wkładu, który został użyty do jego wypełnienia - sprężyn zwanych bonelami. Drut, użyty do wykonania danych sprężyn, bardzo często jest wielogatunkowy. Ma to znaczący wpływ na trwałość oraz wygodę w takim materacu. Sprężyny bonelowe często bywają nazywane sprężynami klepsydrowymi. Powodem, dla którego nadano im taką, a nie inną nazwę, jest ich kształt, który przypomina klepsydrę, jak również ich praca.

Zalety materaców bonelowych

Główną oraz podstawową zaletą materaca bonelowego jest to, że tego rodzaju model jest naprawdę niezwykle trwały, jak i także ekonomiczny. Zakupienie takiego materaca nie będzie kosztowało nas fortuny, a za to dostaniemy gwarancję trwałości, świetnej jakości oraz dobrego i długiego sprawowania się. Do kolejnej ważnej zalety, zaliczyć możemy elastyczność bonelowych materacy. Mało, która konstrukcja materaca zapewnia tak zwane uczucie "bycia na fali". Oczywiście, możemy spotkać ludzi, którzy będą takie uczucie aprobować, lecz spora większość osób, które są użytkownikami, będą się na ten aspekt skarżyły. Osoby, które cenią elastyczność progresywną będą bardzo zadowolone z materaca bonelowego.

Czy materac bonelowy ma jakieś wady?

Takie pytanie zadaje sobie większość ludzi. Niestety, fakt jest taki, iż, tak, materace bonelowe posiadają wady. Pierwszym "minusem" jest to, że ma on wysoki poziom elastyczności progresywnej, przez co znaczna większość osób może nie być zadowolona z dłuższego użytkowania. Ciężko jest go właśnie przez to utwardzić. Materace bonelowe, tak jak i inne materace sprężynowe, zapewniają tyle punktów podparcia dla mięśni oraz kręgosłupa, ile mają we wkładzie sprężyn. W przypadku tego rodzaju materacu jest ich około 111 na m2. Przy tym zapewniają tyle samo punktów odpowiadających za podparcie. Niestety, nie jest to zadowalający wynik, ponieważ materace kieszeniowe, które są niedużo droższe, zapewniają je między 250 a 280. To właśnie jest drugi "minus" materaca bonelowego.

Z naszej oferty materacy bonelowych polecamy:

Materac Eden Multi o zwiększonej ilości sprężyn

Materac Eden Hard o zwiększonej twardości

Materac Eden Classic

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy materac bonelowy to będzie najlepszy wybór, obejrzyj jeszcze raz ofertę naszych materacy i skontaktuj się z kompetentnym doradcą, który pomoże Ci podjąć właściwą decyzję.

Zadzwoń  pod numer Tel:  602405222  i poproś o naszą pomoc naszego specjalistę, który z przyjemnością odpowie na wszystkie Twoje pytania.

materace bonelowe zalety i wady

Posted in: Materace

Leave a comment

Log in to post comments