Ostatnie wpisy

Czym się charakteryzuje materac sprężynowy?

361 Views 0 Liked

Jak sobie pościelić, by się wyspać? Podstawą jest oczywiście łóżko i komfortowe podłoże do spania. Dziś jednym z najczęściej wybieranych jest materac sprężynowy. Występuje w wielu wariantach, by jak najlepiej dopasowywać się do ciała i potrzeb użytkownika.

Rodzaje materacy sprężynowych

Konstrukcję materaca sprężynowego tworzą wstawki - stąd nazwa posłania - sprężynowe. Odpowiadają one za właściwe podparcie ciała. Różnią się od siebie stopniem twardości. Jakie rodzaje wyróżniamy?

- Kieszeniowe – najpopularniejszy model. Sprężyny schowane są w specjalnych, osobnych kieszonkach, które następnie łączy się za pomocą kleju. Powierzchnia dopasowuje się do kształtu ciała osoby śpiącej, dzięki naciskowi ciała. Jednocześnie nie ugina się cała, przez co jest bardziej wytrzymała i dłużej spełnia swoje funkcje. Budowa kieszeniowa zapobiega awariom sprężyn i ich wypadaniu.

- Bonellowe – jego sprężyn kształtem przypominają klepsydry i łączone są za pomocą drutu. Ma elastyczną powierzchnię, przez co jest wytrzymały nawet w przypadku dużego obciążenia.

- Materace strefowe - mogą mieć jedną lub siedem stref twardości. W przypadku pierwszego z wymienionych, strefa znajduje się na samym środku posłania - tam, gdzie zazwyczaj osoba śpiąca układa dolny i jednocześnie najcięższy odcinek kręgosłupa. Siedmiostrefowe mają gęściej ułożone sprężyny, a kilka stopni twardości pozwala dać ciału odpowiednie wsparcie przez całą noc, co pozwala na rozluźnienie się mięśni po aktywnym dniu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając materac sprężynowy?

Podstawowym parametrem przy zakupie tego rodzaju materaca powinna być liczba sprężyn na metrze kwadratowym podłoża. Im ich więcej, tym większa sprężystość i komfort dla kręgosłupa. Sprężynowa konstrukcja jest bardzo wytrzymała i zarazem higieniczna. Budowa kieszonkowa pozwala materiałowi na swobodne przepuszczanie powietrza i odprowadzanie wilgoci.

Wybierz komfort dla wszystkich domowników

Materac sprężynowy pozwala kręgosłupowi na zachowanie naturalnej pozycji przez całą noc. Nie wygina go ani nie wgniata w podłoże. Potęguje to poczucie relaksu i rozluźnia plecy. To produkt uniwersalny, który można dobierać niezależnie od wieku osoby – pasuje zarówno nastolatkom, jak i seniorom.

Posted in: Materace

Leave a comment

Log in to post comments