Ostatnie wpisy

Jaki materac do spania wybrać? Co oznacza DOBRY MATERAC

905 Views 0 Liked

Jaki materac do spania wybrać? 

Oto kilka mitów dotyczących materacy, które funkcjonują w naszym społeczeństwie od wielu lat.

Twardy materac to dobry materac

Producenci określają twardość swoich materacy w różnych skalach i wartościach. Twardy materac nie zawsze będzie odpowiedni ze względu na to iż każdy organizm jest inny i wymaga innego materaca. Warto udać się do salonu sprzedaży materacy aby przetestować kilka, czy nawet kilkanaście różnych modeli aby dobrać odpowiednią twardość materaca dla siebie. Wielokrotnie osoby, które przez bardzo długi czas spały np.: na wersalkach czy starego typu łóżkach w związku z tym iż przez taki długi czas były użytkowane mogły mocno się zużyć i stać się bardzo twarde bądź wręcz przeciwnie bardzo miękkie.

Drogie materace są dobre, tanie są złe

Na początku drogi do nowego materaca warto ustalić sobie dostępny budżet na zakup owego materaca. Postarajmy się na materacu za bardzo nie oszczędzać gdyż zakup takiego materaca można śmiało porównać do inwestycji w nasz dobry i zdrowy sen. Materac możemy zakupić w kwocie nawet 250-300 zł przy czym będzie to wyrób stworzony na bazie najbardziej podstawowych komponentów co sprawi iż jego żywotność będzie znikoma. Bardzo szybko się zużyje co będzie skutkowało koniecznością wymiany go po dość krótkim okresie użytkowania, nawet kilku miesiącach. Materace występują w wielu rozmiarach. 80, 90, 100, 120, 140, 160, 180 oraz 200 x 200cm. Rozmiar typowego materaca dla 1 osoby to zazwyczaj 90 x 200 cm, zaś dla 2 osób od 160 x 200 cm. Koszt zakupu przyzwoitego materac w takich rozmiarach to od około 500 zł dla rozmiaru 90 x 200 cm oraz 1100 zł dla rozmiaru 160 x 200 cm.

Często wybierany model materaca znaczy dobry

Ponownie wracamy do indywidualnego podejścia co do wyboru materaca dla siebie. Niekoniecznie ten materac, który posiadają nasi znajomi czy ten który w danym okresie czasu został wiele razy wybrany przez innych będzie spełniał i nasze oczekiwania. Pamiętajmy o tym iż dostępnych na rynku materacy rozwiązań jest bardzo wiele, stąd też odrobina cierpliwości i czasu pozwoli nam wiele rozwiązań przetestować i wybrać to najlepsze dla nas.

Sprawdź naszą ofertę: materace do spania

Jaki materad co spania wybrać?

Posted in: Materace

Leave a comment

Log in to post comments