Ostatnie wpisy

Materac dla kobiet w ciąży

587 Views 0 Liked

Materac dla kobiet w ciąży

Sen, zwłaszcza dla kobiet ciężarnych jest jednym z najważniejszych czynników, które determinują rozwój dziecka. Ten okres dla kobiety może być pełen dyskomfortu, zwłaszcza w aspekcie spokojnego snu. Warto o niego zadbać, wprowadzając sprzyjające warunki do snu w sypialni oraz dostosować je pod potrzeby kobiety w okresie ciąży. Już nawet zbyt duża ilość urządzeń elektrycznych lub brak świeżego powietrza może przerwać odpoczynek. Warto także zaopatrzyć się w specjalne do tego stworzone materace, które zadbają o komfort przyszłej mamy.

Najlepszy materac dla przyszłej mamy

Wybór samego materaca powinien być prosty, gdy mamy do czynienia z doradztwem ekspertów oraz pomocą katalogu, a nawet samego lekarza nadzorującego ciążę. Trzeba zwrócić uwagę na jego miękkość i elastyczność. Najbardziej popularnym i odpowiednim rozwiązaniem, jest wybranie materaca piankowego. Jest on najczęściej wykonany z pianki z użyciem tzw. warstwy termoelastycznej, która dostosowuje się do ciała kobiety jak i reaguje na temperaturę jej skóry, dzięki czemu nie dopuszcza do zmian oraz skoków temperatury. Materace tego pokroju gwarantują kompletny relaks dla mięśni i zmniejszają ich sztywność oraz napięcie, minimalizując pojawienie się powszechnych skurczów w ciągu nocy. W przypadku ciąży bardziej zaawansowanej, gdy osobie ciężarnej towarzyszy duży dyskomfort i musi ona leżeć na plecach przez większość nocy, materac minimalizuje ryzyko ewentualnych otarć oraz odleżyn, występujących przy spędzaniu dużej ilości czasu w jednej pozycji.

Jak wybrać materac dla kobiety w ciąży 

Przy dobieraniu materaca z rodzajów sprężynowych, mamy także możliwość wybrania położenia sprężyn, aby zapewniały kobiecie wygodny dla niej kąt podparcia i wygodę, bez możliwości uwierania i dyskomfortu. Dobrze dobrany materac kompletnie niweluje powszechny problem dla kobiet w ciąży, jakim jest dokuczliwy ból pleców w ciągu dnia i nasilający się pod wieczór. W nocy przyszłe mamy mają możliwość na kompletne rozluźnienie się i ulgę po ciężkim dniu, mimo ograniczonych pozycji do spania, która narasta wraz ze wzrostem płodu.

Sprawdź propozycje materacy, które proponujemy dla kobiet w ciąży:

Hilding Salsa piankowy materac o właściwościach medycznych

Hilding Rumba materac piankowy

Hilding Makarena materac sprężynowy multipocket z lateksem i pianką Visco

Hilding Flamenco materac sprężynowy z lateksem

materac dla kobiety ciężarnej

Wybierz odpowiedni materac dla przyszłej mamy z naszej oferty materacy lub porozmawiaj z naszym doradcą, który chętnie pomoże Ci wybrać wygodny materac dla kobiet w ciąży.

Zadzwoń  pod numer Tel:  602405222 i poproś o pomoc naszego specjalistę o pomoc.

 materace dla ciężarnych kobiet

Posted in: Materace

Leave a comment

Log in to post comments