Ostatnie wpisy

Jak zadbać o zdrowy sen dziecka

171 Views 0 Liked

Jak zadbać o zdrowy sen dziecka

Podczas całego naszego życia, aż 1/3 stanowi sen ponadto to jak śpi, ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Z tego właśnie powodu higiena snu jest bardzo ważna. W przypadku osób dorosłych to zasady dobrania odpowiednich materacy są powszechnie znane, jednakże mało osób ma świadomość, iż dzieci również muszą mieć adekwatny materac, ponieważ sen dla dziecka jest jedyną możliwością na regeneracje. Najmłodsi nie potrafią odpoczywać w taki sposób jak osoby dorosłe. Dlatego, że kiedy nie śpią, całą energie wykorzystują na poznawanie nieznanego wcześniej świata. 

Jaki materac wybrać dla dziecka

Wybór materaca dla dziecka jest dość istotną sprawą. Aktualnie w sprzedaży są dostępne różne rodzaje materaców dla najmłodszych, dlatego wybór tego adekwatnego do naszych potrzeb nie powinien stanowić większego problemu. Przeprowadzane badania jednogłośnie stwierdzają, iż jakość snu dziecka jest proporcjonalny do rozwoju układu neurologicznego. Z tego oraz innych powodów warto zrozumieć, czym charakteryzuje się dobry materacy dla dzieci. Oczywiście czasami dziecko ma alergie, wówczas rodzice zastanawiają się, jaki materac dla dziecka z alergią? Dla takich osób powstały materace z pianki oraz lateksu. Te materiały zapewniają wybitny obieg powietrza w materacu oraz są antyalergiczne. Jeżeli dziecko choruje na silną alergie, wtedy należy unikać materacy wykonanych z materiałów naturalnych.

Materac twardy czy miękki?

Z pewnością nie jedni rodzice stawali przed trudnym wyborem, jaki materac dla dziecka wybrać? Niestety na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jednakże są pewne kryteria, które powinien spełniać materac dziecięcy. Po pierwsze ważne jest jego idealne dopasowanie, czyli nie może być za miękki oraz nie za twardy. Możemy wybrać średni materac, lecz warto podkreślić, iż każdorazowo materac powinien zostać dopasowany do użytkownika. Nie można zapomnieć o fakcie, że kości dzieci ciągle się rozwijają, dlatego potrzebują większego wsparcia od osoby dorosłej.

Zobacz nasze propozycje najlepszych materacy dla dzieci: 

Dziecięcy materac Hilding Safety Smyk

Materac dla dzieci BOBAS LATEKS

Wybierz odpowiedni materac dla swojego dziecka z naszej oferty materacy dla dzieci lub skontaktuj się z naszym doradcą, który doradzi Ci, jak wybrać wygodny materac dla dziecka.

Zadzwoń  pod numer Tel:  602405222 i poproś o pomoc naszego doradcę.

materac dziecięcy

Posted in: Materace

Leave a comment

Log in to post comments