Ostatnie wpisy

Jak zabezpieczyć materac przed zamoczeniem

578 Views 0 Liked

Jak zabezpieczyć materac przed zamoczeniem

Łóżko, materac, komfort - to pierwsze rzeczy, które kojarzą się z sypialnią. Materac pełni ważną rolę w nocnym wypoczynku ale i w codziennym życiu. Dzisiaj niejednokrotnie używamy łóżka i materaca jako miejsca pracy, wypoczynku i placu zabaw dla dzieci. Decydując się na zakup materaca musimy pomyśleć o zabezpieczeniu go przed zamoczeniem. W codziennym użytkowaniu ważne jest aby służył nam przez długi czas. Dlatego oczywistym staje się chęć zabezpieczenia materaca przed zamoczeniem kawą wodą lub innymi nieprzewidzianymi wypadkami. 

Jak chronić materac przed zalaniem?

Odpowiedź jest oczywista, ale czy na pewno wiesz jaka? Obecnie na rynku mamy ogromny wybór prześcieradeł, podkładów i ochraniaczy, które zapobiegają i chronią materac przed zamoczeniem. Wraz z zakupem materaca dobrej marki warto zapytać sprzedawcę o dobór odpowiedniej ochrony i zabezpieczenia materaca przed zamoczeniem. Sprzedawca powinien doradzić, jaki rodzaj zabezpieczenia jest dla nas optymalny. Inne zabezpieczenie będzie użyte dla dziecka, które się moczy, inne dla zabezpieczenia przed zdarzeniami losowymi, takimi jak np. rozlanie kawy. Dla zabezpieczenia materaca przed incydentalnymi wypadkami z cieczami wystarczą dobrej jakości maty i ochraniacze na materac, które mają  wodoodporną warstwę i są w stanie skutecznie zatrzymać niewielką ilość rozlanej cieczy. Natomiast większy problem jest gdy mamy moczące się dziecko lub seniora z nietrzymaniem moczu. Tutaj musimy użyć czegoś bardziej wodoodpornego i łatwego w utrzymaniu czystości. Producenci wychodzą tym potrzebom na przeciw i oferują różnego rodzaju nieprzemakalne prześcieradła, podkłady wielokrotnego użytku jak i jednorazowe. Dobrym rozwiązaniem jest używanie ceraty higienicznej wielokrotnego użytku podszytej z jednej strony miękkim materiałem takim jak welur albo bawełna. Takie zabezpieczenia materaca przed zamoczeniem zapewni komfort oraz utrzymanie go w czystości i higienie. Dobrym rozwiązaniem jest aby wszystkie te zabezpieczenia posiadały gumki, czy rzepy dzięki którym nie będą się zsuwać i pozostaną na swoim miejscu.

Czy warto stosować nakładki na materace? 

Nakładki na materace nazywane również materacami nawierzchniowymi służą nie tylko do poprawy komfortu materaca, można je również stosować w celu zabezpieczenia materaca. Nakładki na materace mają łatwo zdejmowalne pokrowce, które można bez najmniejszego problemu prać. 

Zobacz nasze przykładowe materace nawierzchniowe i zdecyduj, czy chcesz zastosować takie rozwiązanie, aby skutecznie zabezpieczyć swój materac.

    Materac Nawierzchniowy HIDLING TENOR                                                     Materac Nawierzchniowy HIDLING ALT

Matearc NawierzchniowyNakładka na Matearc

Jeśli nadal zastanawiasz się,  jak zabezpieczyć swój materac, który właśnie planujesz kupić, zapoznaj się z naszą ofertę  materacy i skontaktuj się z kompetentnym doradcą, który pomoże Ci podjąć właściwą decyzję.

Zadzwoń  pod numer Tel:  602405222 i poproś o naszą pomoc naszego doradcę, który jest do Twojej dyspozycji w czasie godzin pracy naszych salonów.

jak zabezpieczyć materac przed zalaniem

Posted in: Materace

Leave a comment

Log in to post comments