Ostatnie wpisy

Jaki rodzaj materaca wybrać

302 Views 0 Liked

Jaki rodzaj materaca wybrać

W łóżku spędzasz aż około 8 godzin dziennie. Biorąc pod uwagę szerszą perspektywę, jest to znaczna część twojego życia. Ten czas może wpłynąć korzystnie na twoje zdrowie, ale może też je zakłócić. Powinieneś dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić sobie jak najlepszy odpoczynek w tym czasie. Inwestycja w materac dobrej jakości to także inwestycja w zdrowy kręgosłup i lepszy odpoczynek. Pozwoli ci to na pełniejsze, szczęśliwsze i bardziej produktywne życie.

Czym się kierować przy wyborze materaca

Jaki rodzaj materaca wybrać? Nie istnieje niestety jeden typ materaca, który byłby bezwzględnie najlepszy dla każdego. Wszystko zależy od twoich indywidualnych preferencji, potrzeb, anatomii i masy ciała. Materac musi być dla ciebie wygodny, ale też dostosowywać się do twojego ciała, dawać mu odpowiednie oparcie i podtrzymywać stawy i kręgosłup. Najważniejszy jest dobór odpowiedniej twardości, która właśnie to wszystko zagwarantuje. Musisz też jednak wziąć pod uwagę jego konstrukcję, materiał i jakość wykonania.

Skąd wiedzieć, jaki rodzaj materaca wybrać? Jaki byłby najlepszy dla ciebie? Zacznij od wykonania tzw. testu z dłonią. Wykonaj go następująco – najpierw połóż się na wybranym przez siebie modelu materaca. Leż prosto, na plecach. W takiej pozycji, spróbuj wsunąć dłoń pod plecy, w okolicy obszaru lędźwi. Jeśli uda ci się zrobić to bez trudu – materac jest dla ciebie zbyt twardy. Za nic nie możesz wsunąć tam swojej ręki? Oznacza to, że ten model materaca jest dla ciebie zdecydowanie za miękki. Odpowiedni materac to taki, gdzie dłoń może wsunąć ci się pod plecy, lecz napotykasz przy tym niewielki opór.

Rodzaje materacy do spania

Nadal nie wiesz, jaki rodzaj materaca wybrać? Grubości, twardości, materiały wykonania i rodzaje wprawiają w osłupienie niejedną osobę. Piankowe, lateksowe, sprężynowe i wiele innych – jeśli te nazwy nic ci nie mówią, nie wahaj się poprosić o pomoc pracownika sklepu. Mają oni wiedzę i doświadczenie, dzięki którym z pewnością odpowiednio doradzą ci w kwestii najlepszego wyboru. Jeśli nie wiesz, jaki rodzaj materaca wybrać – udaj się do nich po wskazówki. Wspólnie z pewnością uda ci się wybrać materac, który będzie ci służył przez długie lata.

W naszej sprzedaży posiadamy różne rodzaje materacy do spania, takie jak materace lateksowe, materace kieszonkowe i materace piankowe.  Wybierz odpowiedni model dla siebie. Zwróć uwagę z czego zbudowany jest materac, jakie ma właściwości oraz twardość.

Zapraszamy na zakupy do naszych stacjonarnych  salonów firmowych z materacami i akcesoriami do spania w Jaśle, Limanowej, Chełmie, Nowym Targu, Nowym Sączu, Rzeszowie oraz do sklepu ONLINE.  Nasi doradcy podpowiedzą jaki materac wybrać i na co zwrócić uwagę.

jaki rodzaj materaca do sypialni

Posted in: Materace

Leave a comment

Log in to post comments