Ostatnie wpisy

Jaki pokrowiec na materac

151 Views 0 Liked

Jaki pokrowiec na materac wybrać


Czy wiesz, że odpowiedni pokrowiec na materac ma znaczenie przy wyborze samego materaca? Pokrowiec pełni bowiem bardzo ważną funkcję. Jest to główne zabezpieczenie materaca przed zabrudzeniami, zalaniem, a także bakteriami, roztoczem i kurzem. Pokrowiec na materac umożliwi ci utrzymać go w odpowiedniej kondycji. Pomaga też utrzymać odpowiedni poziom higieny. W przypadku materaca, jest to niezwykle ważne. Niezwykle ciężko bowiem odpowiednio wyprać i odkurzyć sam materac. Jeśli będziesz mieć na niego pokrowiec – nie będzie to jednak wcale problemem. Wystarczy go wrzucić do pralki i wyprać jak zwykłe ubrania.
Na tym etapie pojawia się jednak pytanie – jaki pokrowiec na materac wybrać? Po zagłębieniu się w temat, okazuje się, że jest ich dość sporo, a wybór wcale nie jest oczywisty. Najważniejsze, aby tkaninę dało się łatwo wyczyścić. Jednocześnie powinna ona być przyjemna w dotyku i poprawiać twój komfort spania. Jaki materiał na pokrowiec na materac będzie najlepszy?

Rodzaje pokrowców na materac

Oto lista najpopularniejszych opcji:
Tencel – pochodzi z drewna eukaliptusa. Łączy w sobie fakturę jedwabiu z wytrzymałością poliestru, oddychalnością lnu i ciepłem bawełny. Jest to jeden z najlepszych materiałów na pokrowiec na materac – jest ekologiczny, przyjazny dla skóry i wygodny w użytkowaniu.
Wiskoza – także otrzymuje się ją z drewna. Jest dość elastyczna i przyjemna w dotyku. W zależności od sposobu produkcji, może mieć różne właściwości.
Włókno bambusowe – jak możesz się domyślić, powstaje właśnie z bambusa. Posiada znakomite właściwości termoregulacyjne i higroskopijne. Do tego jest antyalergiczne, lekkie i delikatne.

Obojętnie, na jaki materiał się zdecydujesz – pokrowiec na materac to niezbędny zakup. Bez niego twoje łóżko szybciej się zniszczy i będzie cię czekać kolejny duży wydatek w postaci nowego materaca. Odpowiedni pokrowiec na materac to nie tylko twój komfort, ale znaczne wydłużenie życia twojego materaca.

Przy opisie każdego materaca lateksowego, sprężynowego, piankowego, kieszeniowego w naszym sklepie internetowym staramy się zwracać uwagę na rodzaje pokrowców na konkretny materac do spania, wskazujemy ich różnicę, możliwość prania w pralce i łatwej zmiany.

Jeżeli potrzebujesz porady napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy wskażą różnicę i podpowiedzą, który pokrowiec jest najlepszy i jakie ma właściwości. Możesz również sprawdzić je osobiście w jednym z naszych salonów z materacami w Rzeszowie, Limanowej, Jaśle, Chełmie, Nowym Sączu, Nowym Targu.

Jaki wybrać pokrowiec na materac do spania

materac z pokrowcem

Posted in: Materace

Leave a comment

Log in to post comments