Ostatnie wpisy

Jaki materac dla dziecka będzie najlepszy

162 Views 0 Liked

Jaki materac dla dziecka będzie najlepszy

Na rynku dostępne są przeróżne modele, a wybór pomiędzy nimi nie jest wcale prosty. Z pewnością zawsze masz dobro swojego dziecka na uwadze. Dlatego też przed kupnem nowego (lub pierwszego) materaca dla twojego dziecka, trzeba się dobrze zastanowić.

Najważniejszą funkcją materaca jest zapewnienie dziecku długiego, zdrowego snu. Spędzamy w łóżku około 1/3 swojego życia. Weź też pod uwagę, że dzieci śpią jeszcze dłużej. Należy im więc w tym czasie zapewnić odpowiednie podparcie dla kręgosłupa i reszty ciała. Mając to na uwadze – pamiętaj, że materac nie powinien być ani zbyt twardy, ani za miękki. Oczywiście, w grę wchodzą też osobiste preferencje, ale nie tylko. Materac dla dziecka musi być na tyle miękki, żeby zapewnić jego mięśniom rozluźnienie. Z drugiej strony – na tyle martwy, aby ciało nie zapadało się, a kości i stawy miały odpowiednie podparcie.

Rodzaje materacy dla dziecka

Do wyboru masz m.in. lateks, sprężynę, pianki lub tzw. materace kieszeniowe, które łączą w sobie kilka różnych rozwiązań. Jaki materac dla dziecka będzie najlepszy? Musisz kupić taki produkt, który będzie wspierał odpowiedni rozwój twojego dziecka i towarzyszył mu w zmianach i dorastaniu. Najważniejsze, aby wybrany przez ciebie materac posiadał certyfikaty bezpieczeństwa i jakości. Zwróć na to uwagę szczególnie jeśli twoje dziecko jest podatne na alergie i uczulenia. Warto zainwestować w produkt antybakteryjny, który będzie zwalczał szkodliwe drobnoustroje przez długie lata.

Jak wybrać materac dla dziecka

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, można wywnioskować, że najlepszy materac dla dziecka będzie termoelastyczny lub lateksowy. Ich główne cechy to elastyczność, trwałość i przepuszczalność. Oddychające materace gwarantują znacznie lepszą higienę. Materac termoelastyczny od razu reaguje na zmieniającą się temperaturę i dostosowuje do kształtu ciała dziecka. Dzięki temu, ryzyko wystąpienia ucisków lub napięć zostaje całkowicie zlikwidowane. Jeśli nadal nie wiesz, jaki materac dla twojego dziecka będzie najlepszy, skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości.

Najlepszy materac dla dziecka do spania

Wygodne materace dla nastolatków

Jaki materac dla dziecka

Posted in: Materace

Leave a comment

Log in to post comments