Ostatnie wpisy

Jak zabezpieczyć materac przed pluskwami

286 Views 0 Liked

Jak zabezpieczyć materac przed pluskwami?

Pluskwy to niewielkie owady, które żywią się krwią, szczególnie człowieka. Lubią zagnieżdżać się w ciasnych i ciemnych miejscach, dających im bezpieczeństwo. Często za swoje lokum wybierają właśnie zgięcia łóżka, zagniecenia lub materace do spania. I wcale nie zdarza się to w domach, w których się nie sprząta i panuje nieład. Tacy nieprzyjemni lokatorzy mogą zdarzyć się każdemu. Jak więc uchronić materac przed niechcianymi gośćmi?

Jak ochronić swoje łóżko przed pluskwami?

Żeby zabezpieczyć materac przed zasiedleniem się tych insektów można zastosować specjalne pokrowce. Są to ciasno tkane obudowy z tkaniny, które ściśle otaczają cały materac i jego sprężyny. Są one zamykane na bezpieczny zamek błyskawiczny. Po założeniu - pluskwy, które są już wewnątrz nie mogą wyjść, ani się rozmnożyć, a tym samym umierają w materacu. Natomiast insekty, pozostawione na zewnątrz będą lepiej widoczne, gdyż ciężko im będzie znaleźć wygodną kryjówkę. Należy jednak pamiętać, że dorosłe pluskwy, potrafią długo przeżyć bez krwi, dlatego też osłony trzeba stosować cały czas, a nie tylko okazjonalnie. Są dostępne w różnych rozmiarach, co ułatwia dopasowanie ich do konkretnego materaca. Pokrowce chronią też materace przed roztoczami, bakteriami i innymi szkodnikami, a także przed wilgocią i zabrudzeniem.

Domowe sposoby na pozbycie się pluskiew z materaca

Jak zabezpieczyć materac przed pluskwami domowymi sposobami? Kluczowe jest tu przede wszystkim dbanie o bezpieczeństwo. Jednakże zdarza się, że pomimo ostrożności się to nie uda. Wtedy po powrocie z podróży, kina, czy hotelu należy wyprać wszystkie możliwe rzeczy w temperaturze co najmniej 65 stopni Celsjusza i je zdezynfekować. Te, których wyprać się nie da można spróbować zamrozić, przynajmniej na dwa tygodnie lub potraktować je odpowiednią chemią. Pewne jest jedno - należy wyczyścić dosłownie wszystko, aby pozbyć się jaj insektów i nie dopuścić do ich zasiedlenia się w materacu.

Pozbycie się drobnoustrojów z materaca wcale nie jest łatwe i wymaga zdecydowanych działań. Jest to jednak wysiłek, który warto podjąć, aby mieć zdrowy i spokojny sen.

ochrona materaca przed pluskwami

Posted in: Materace

Leave a comment

Log in to post comments