Ostatnie wpisy

Czy plecy mogą boleć o złego materaca

554 Views 0 Liked

Czy plecy mogą boleć od złego materaca

Podstawą zdrowego snu każdego jest wygodne łóżko, a wygodne łóżko to wygodny materac. Warto zadbać o wybór odpowiedniego, zwłaszcza w młodym wieku. Zarówno za miękki, jak i za twardy materac niekorzystnie wpływają na kondycję kręgosłupa i często są przyczyną bólu i złej postawy. Zbyt twardy materac sprawi, że nie będzie się na nim wygodnie spało, z kolei zbyt miękki nie będzie odpowiednim podparciem dla kręgosłupa i ciało będzie się w nim zapadać. Właściwa twardość materaca zapewni także większy komfort snu i wypoczynku.

Jak wybrać odpowiedni materac na kręgosłup?


Dobry materac na kręgosłup powinien być dobrany do wzrostu i wagi ciała. Im cięższa jest osoba, tym twardszy powinien być materac i odwrotnie, lżejsza osoba potrzebuje materaca mniej twardego. Należy też zwrócić uwagę na pozycję, w jakiej najczęściej śpimy - śpiąc na boku i często zmieniając pozycje snu, potrzebujemy materaca elastycznego, który dopasuje się do ciała podczas zmiany jego pozycji. Warto także wziąć pod uwagę nasz wiek. Osoby młodsze mogą wybrać materac, który jest bardziej elastyczny, w którym bardziej możemy poczuć komfort "zapadania" na przykład taki z pianką termo. Natomiast osoby starsze powinny wybrać materac bardziej stabilny, wzmocniony na przykład mata kokosową lub z włókna sizal. Warto również wybrać materac sprężynowy, z którego będzie się wygodniej wstawało dzięki jego większej sprężystości. 

Materace na kręgosłup

Materace na kręgosłup ze schorzeniami i wadami postawy dobrze jest kupować po konsultacji z ortopedą. Lekarz fachowo doradzi jaki będzie najodpowiedniejszy dla istniejących wad. Materac na zdrowy kręgosłup nie wymaga już co prawda konsultacji z lekarzem, ale przed podjęciem decyzji można zasięgnąć porady specjalisty. Dowiemy się nie tylko jaki rodzaj materaca będzie dla nas najwygodniejszy, ale jaka twardość będzie najbardziej odpowiednia oraz jakie jest najlepsze wypełnienie.

Jeżeli potrzebujemy specjalistycznego podłoża do snu, możemy wziąć pod uwagę materac ortopedyczny, nazywany również medycznym. Zapewniają one nie tylko odpowiedni komfort i poziom stabilizacji sylwetki, ale także są bezpieczne dla zdrowia.

Jeśli borykasz się z problemem bolących pleców, pomyśl o wymianie swojego materaca na właściwy, który zapewni Ci prawidłowe  zdrowe ułożenie kręgosłupa i całych pleców podczas snu. Zadbaj o zdrowy i wygodny materac dla swoich bolących pleców.

Z naszej oferty polecamy materace ortopedyczne i materace dla zdrowego kręgosłupa: 

Sprężysty materac piankowy, z pianką termo dla jeszcze większego komfortu: Hilding Salsa 

Twardy materac sprężynowy, wzmocniony mata kokosową i włóknem sizal dla osób ceniących stabilne podparcie: Hilding Pasadoble

Materac multipocket łączący ze sobą właściwości materaca sprężynowego z właściwościami lateksu oraz pianki termoelastycznej. 
Wszystkie te produkty mają status wyrobu medycznego.

Sprawdź naszą ofertę materacy, znajdziesz w niej wygodne i zdrowe materace, również pod bolący kręgosłup. Jeśli dalej nie możesz się zdecydować na wybór materaca,  zadzwoń i skonsultuj się z naszym doradcą, który pomoże Ci wybrać odpowiedni model materaca 


Zadzwoń  pod numer Tel:  602405222 i poproś o pomoc naszego specjalistę o pomoc.

Materac na bolące plecy

Posted in: Materace

Leave a comment

Log in to post comments