Witamy w naszym sklepie z materacami! Sprzedajemy tanie i zdrowe i wygodne materace materace Hilding oraz materace Koło, oferujemy promocje i najniższe ceny! Nasze atuty to dostawa gratis oraz szybka wysyłka. Ten sklep korzysta z technologii plików cookies zapisywanych na dysku odwiedzających w celu zapisywania ustawień użytkowników, obsługi sprzedaży oraz optymalizacji działania serwisu.

Właściwości materacy o podwyższonej sprężystości

Materace o zwiększonej sprężystości to dziś już nie modele ze sprężynami, tylko te zawierające w sobie cylindryczne komory z wypełnieniem z gąbki o innych parametrach fizycznych. Osoba śpiąca na boku na takim materacu,  śpi o wiele  w wygodniejszej pozycji,  jej kręgosłup znajduje się w pozycji wyprostowanej, a konkretniej jest ułożony poziomo. Materace o wysokiej sprężystości  mają swoją cenę, zwłaszcza jeśli chodzi o materace od markowych producentów. Za materace do łóżek znanych marek płaci się zazwyczaj więcej, ponieważ koszty ich produkcji są znacznie wyższe. Na koszty składa się również zaprojektowanie konkretnego modelu w specjalnym programie komputerowym, a  potem testy powiązane z komputerowymi symulacjami. Kolejnym etapem jest  stworzenie pewnej ilości prototypów i testowanie ich na grupach testowych.  Ich sugestie dotyczące zmian zapewne wpłyną na ostateczną produkcję oraz popyt na rynku.

Materace o zwiększonej sprężystości uznaje się jako te podtrzymujące kręgosłup w pozycji poziomej, a ta konkretna pozycja ma wpływ na zdrowy sen i wypoczynek. W obecnych czasach mocno zwraca się uwagę na dobrej jakości sen i relaks, ponieważ to właśnie wtedy najbardziej regeneruje się cały organizm. Materace tego typu są dosłownie wybawieniem dla zawodowych kierowców i dla osób, które to ze względu na wykonywany zawód mają często  siedzącą pozycję i problemy z kręgosłupem i mięśniami posturalnymi. Ktoś taki zapewne zainwestuje w dobry materac, który zapewni mu regenerację i komfortowy wypoczynek.

Popularne materace wysokoelastyczne

Do najpopularniejszych materacy wykazujących wysoką sprężystości należą materace z pianki wysokoelastycznej. Ich popularność wynika przede wszystkim z ich wypełnienia. Do ich produkcji wykorzystywana jest pianka o podwyższonej elastyczności i trwałości charakteryzuje się dużą sprężystością. Pianka HR jest "oddychalna" i powraca do swojego pierwotnego kształtu po zdjęciu obciążenia. Zapewnia idealne dopasowanie materaca do anatomicznego kształtu ciała i gwarantuje komfortowy sen. Jest to zaawansowany materiał wykorzystywany do produkcji materacy. Materace z pianki są hipoalergiczne i lepiej wentylowane niż inne rodzaje materacy. Ich konstrukcje są bardzo proste, a dzięki dużej odporności na odkształcenia są bardzo wytrzymała. 

materac wysokalestyczny

Categories

Prev

Trwały materac do...
kwi 14, 2022