Witamy w naszym sklepie z materacami! Sprzedajemy tanie i zdrowe i wygodne materace materace Hilding oraz materace Koło, oferujemy promocje i najniższe ceny! Nasze atuty to dostawa gratis oraz szybka wysyłka. Ten sklep korzysta z technologii plików cookies zapisywanych na dysku odwiedzających w celu zapisywania ustawień użytkowników, obsługi sprzedaży oraz optymalizacji działania serwisu.

Jak wybrać trwały materac

Trwałe materace to w większości materace długowieczne, tzw. materace wieloletnie. Gwarancja producenta jest zwykle wyznacznikiem trwałości materaca. Niestety wszystko ma swoje ograniczenia, więc 25-letniaą lub dożywotnią gwarancję należy brać z przymrużeniem oka, to po prostu chwyt marketingowy.  Na trwałość materaca duży wpływ ma jego wnętrze, czyli materiał z jakiego jest wykonany - pianka czy sprężyna. Zatem rodzaj wypełnienia przekłada się również na jego wytrzymałość, czyli odporność na wszelkiego rodzaju odkształcenia czy odkształcenia. Na wyróżnienie zasługują wysokoelastyczne pianki wyściełane, które są zarówno miękkie, jak i elastyczne, wysoce oddychające i bardzo odporne na zgniatanie. Pianki wysokosprężyste są jednymi z najtrwalszych materiałów, a proces wulkanizacji, który je wytwarza, czyni je odpornymi na utlenianie, zmiany temperatury, wysoką wilgotność czy promieniowanie. Dzięki temu procesowi pianka jest bardzo trwała, nie odpryskuje i nie rozwarstwia się.

Trwały materac do sypialni to z reguły produkt zaliczany do markowych i droższych, zazwyczaj wytrzymują one więcej lat eksploatacji. Kiedyś tego typu materace do dwuosobowego łóżka stacjonarnego miały sprężyny, dziś są to głównie elastyczne materace ze specjalnymi cylindrycznymi komorami, wypełnionymi różnego rodzaju piankami do materacy. Trudno jednoznacznie powiedzieć, czy te modele wolniej się zużywają, bo w tym konkretnym przypadku wiele zależy nie tylko od samych materiałów, ale też i od sposobu produkcji. W obecnych czasach zazwyczaj  produkcja materacy odbywa się maszynowo. Z roku na rok produkcja materacy staje się coraz bardziej nowoczesna i zmechanizowana, co wpływa to nie tylko na jakość, ale też i na cenę każdej sztuki.

Cena materaca


Czy cena materaca świadczyzawsze o jego trwałości? Zazwyczaj tak jest, bo trwały materac do łóżka jednoosobowego lub  dwuosobowego kosztuje więcej, niż ten kupiony w promocji w przypadkowym sklepie. Ważna jest przede wszystkim marka producenta oraz model, gdzie zwraca się szczególną uwagę na jakość i trwałość materaca. Docenia się także podwyższony poziom komfortu, oraz sam wygląd danego materacu. Wszystkie ta zalety odgrywają istotną rolę, jeśli kupuje się materac, który nie tylko ma być tym ładnym w sensie wizualnym, ale też ma dawać znacznie więcej korzyści dla zdrowia i dobrego snu.

Dziś trwały materac do sypialni to głównie ten, który posiada elastyczne cylindryczne komory, wypełnione innym typem pianki. Rozwiązanie to rzecz jasna niemal wyparło sprężyny, bo te mogły przebijać materac i na dokładkę w trakcie snu nieco podrapać osobę śpiącą. Komory te są dziś typowym rozwiązaniem, dzięki którym  nawet  starszy materac będzie miarę wygodny i co najważniejsze nie pojawi się problemy ze sprężynami.

trwały materac

Categories

Prev

Materac dwustronny
mar 18, 2022