Witamy w naszym sklepie z materacami! Sprzedajemy tanie i zdrowe i wygodne materace materace Hilding oraz materace Koło, oferujemy promocje i najniższe ceny! Nasze atuty to dostawa gratis oraz szybka wysyłka. Ten sklep korzysta z technologii plików cookies zapisywanych na dysku odwiedzających w celu zapisywania ustawień użytkowników, obsługi sprzedaży oraz optymalizacji działania serwisu.

Materac dwustronny-odwracalny

Ten rodzaj materaca znany jest również jako materac odwracalny. Oznacza to, że możesz spać po obu stronach materaca, a nie tylko po jednej stronie. Materiały wykończeniowe i twardość tych stron mogą się różnić. Na przykład jedna strona może być lepsza na lato, a druga na zimę. Coraz więcej materacy na rynku występuje w takiej formie. Czym różni się ten materac od materaca jednostronnego? Zazwyczaj są grubsze i droższe. Za tymi ostatnimi może to być dla niektórych wada i zaleta. Ponieważ materac można odwracać i zmieniać jego boki, zwiększa to również jego trwałość. Zobacz, jakie jeszcze zalety ma ten materac, jakie są dostępne rozmiary i czy warto zainwestować.

Dwustronny materac do spania to bardzo sprytne rozwiązanie. Dlaczego? Powodów jest kilka. Będzie to opcja dla Ciebie, jeśli na przykład nie masz pewności, jaki stopień twardości materaca będzie dla Ciebie odpowiedni. Jest to również idealne rozwiązanie dla dzieci oraz osób dorosłych, które przewidują zmianę wagi. Ponadto, jest to rozwiązanie bardziej higieniczne. Oto co musisz wiedzieć na temat materacy dwustronnych.

Niektórzy lubią spać na materacu twardym, a inni na miękkim. Poza tym to, jaki materac do spania wybierzesz, powinno zależeć od Twojej wagi, a nie tylko komfortu. To, co wydaje się wygodne, czasami może być szkodliwe dla Twojego kręgosłupa. Dlatego decyzja o wyborze odpowiedniego materaca jest tak ważna. Jeśli nie możesz zdecydować się między twardością H2 a H3, zawsze możesz postawić na materac dwustronny, który z jednej strony będzie posiadał stopień twardości H2, a z drugiej H3. Wtedy możesz wybrać tę stronę, która bardziej Ci odpowiada. Jeśli zaś z materaca będzie korzystał ktoś inny, na przykład goście, zawsze możesz dostosować spanie do ich potrzeb.

Dla kogo materac dwustronny

Dzieci rosną, a razem z nimi ich waga. To proste. I tak małe dziecko będzie potrzebowało miękkiego materaca H1, a starsze już H2. Kiedy więc Twoje urośnie, nie będziesz musiał kupować mu nowego materaca. Wystarczy, że obrócisz go na drugą stronę. To samo dotyczy osób dorosłych, które spodziewają się znacznej zmiany wagi. Na przykład kobiet w ciąży. Po porodzie można taki materac odwrócić na stronę miękką.

Higiena materaca dwustronnego

Nie każdy to wie, ale materac, nawet jednostronny, trzeba czasami obracać. Wszystko po to, aby go przewietrzyć i uniknąć zawilgocenia, co pozwoli uniknąć nie tylko nieprzyjemnych zapachów, ale też groźnych dla zdrowia zarazków. Jeśli masz materac jednostronny, musisz specjalnie wietrzyć go w ciągu dnia.  Materac dwustronny daje Ci ten komfort, że możesz używać stron na przemiennie. Tym bardziej, że strony wcale nie muszą być różne. Obie mogą posiadać ten sam stopień twardości. Na pierwszy rzut oka materace dwustronne są droższe, ale czy na pewno? Różnica w cenie nie jest bardzo duża, a za rozsądną dopłatą otrzymujemy dwa materace w jednym. I tak, kiedy używamy obu stron materaca naprzemiennie, to starczy nam on na dwa razy dłużej. Jest to więc opcja zdecydowanie bardziej uniwersalna i opłacalna.

Sprawdź naszą ofertę materacy, w której znajdziesz materace dwustronne dostosowane do Twojego wzrostu i ciężaru ciała. Jeśli wciąż wahasz, który materac jest odpowiedni dla Ciebie, zadzwoń i porozmawiaj z naszym handlowce,, który pomoże wybrać Ci najlepszy wariant materaca dla Ciebie.


Zadzwoń  pod numer Tel:  602405222 i poproś o pomoc naszego specjalistę o pomoc.

 materac dwustronny do sypialni

Categories

Prev

Materace...
lut 24, 2022