Witamy w naszym sklepie z materacami! Sprzedajemy tanie i zdrowe i wygodne materace materace Hilding oraz materace Koło, oferujemy promocje i najniższe ceny! Nasze atuty to dostawa gratis oraz szybka wysyłka. Ten sklep korzysta z technologii plików cookies zapisywanych na dysku odwiedzających w celu zapisywania ustawień użytkowników, obsługi sprzedaży oraz optymalizacji działania serwisu.

Jak wyczyścić materac z moczu

Plamy z moczu to zdecydowanie nie jest przyjemny temat. Jest to jednak niestety codzienność dla młodych rodziców. Dzieci w młodym wieku nie są niestety w stanie kontrolować własnego moczu. Pieluchy nie zawsze są wystarczającym zabezpieczeniem, aby powstrzymać wszystkie szkody. Tego typu wpadki po prostu czasem się zdarzają, niezależnie od tego, jakie środki ostrożności podejmiesz. Maluch może zmoczyć materac całkowicie nieświadomie i niechcący. Wówczas, pojawia się nurtujące pytanie – jak wyczyścić materac z moczu? Przecież szkoda od razu kupować nowy.

Sposoby na usuwanie uciążliwych plam z materaca

Najważniejszy sposób, który zapewnia maksymalną skuteczność to jak najszybsza reakcja. Jeśli zaczniesz czyścić materac od razu po pojawieniu się plam, będziesz mieć największą szansę na całkowite ich usunięcie. Po czasie, plamy z moczu schną, wchłaniają się w strukturę materaca i coraz bardziej się utrwalają. Na szczęście większość substancji, które pomagają usunąć mocz z łóżka i pościeli prawdopodobnie masz już u siebie w domu.

Jak wyczyścić materac z moczu? Możesz użyć do tego octu, soli, mąki, sody oczyszczonej, wody utlenionej, płynu do mycia naczyń. Substancje te masz prawdopodobnie zawsze pod ręką. Ich kolejną zaletą jest niska cena. Co więcej, nie zawierają one żadnych substancji chemicznych i są bezpieczne dla twojego dziecka i środowiska. Zmieszaj je wszystkie razem na papkę lub używaj pojedynczo – wszystkie mają właściwości pochłaniające przykre zapachy oraz zabarwienia.

Skuteczne środki na czyszczenie plam na materacach 

Jak wyczyścić materaca z moczu, jeśli powyższe sposoby nie zadziałały? W takim przypadku, musisz sięgnąć po większy kaliber. Przyda ci się do tego kupny, chemiczny odplamiacz lub wybielacz. Być może nie jest to szczególnie ekologiczne wyjście, lecz może okazać się jedynym skutecznym.

Chemiczny odplamiacz lepiej poradzi sobie ze starymi plamami, które miały już dużo czasu, aby się wchłonąć w strukturę materaca. Rozpyl go na plamę i wetrzyj. Odczekaj kilka-kilkanaście minut, po czym wypłucz chemię z łóżka za pomocą zwykłej wody i chłonnej gąbki. Na koniec, daj materacowi przeschnąć – najlepiej na świeżym powietrzu. W ten sposób wywietrzysz z niego także wilgoć, pot i inne zanieczyszczenia.

Jeśli chcesz zabezpieczyć swój materac  przed zamoczeniem, poznaj kilka naszych  porad jak uchronić materac przed zamoczeniem i przekonaj się, że w łatwy sposób można zapobiegać uciążliwym plamom.

Jak wyczyścić materac z moczu

Categories

Prev

Jakie...
wrz 10, 2021