Witamy w naszym sklepie z materacami! Sprzedajemy tanie i zdrowe i wygodne materace materace Hilding oraz materace Koło, oferujemy promocje i najniższe ceny! Nasze atuty to dostawa gratis oraz szybka wysyłka. Ten sklep korzysta z technologii plików cookies zapisywanych na dysku odwiedzających w celu zapisywania ustawień użytkowników, obsługi sprzedaży oraz optymalizacji działania serwisu.

Jak dbać o materace piankowe

Być może zastanawiasz się nad kupnem materaca piankowego lub już masz taki w domu. Odpowiednie traktowanie materaca może znacznie przedłużyć bądź skrócić jego żywotność. Jak dbać o materace piankowe, aby zachowały swoje właściwości na dłużej? Oto kilka cennych porad:

  • Wietrzenie materaca – najlepiej zrobić to od razu po zakupie oraz regularnie powtarzać tę czynność co jakiś czas. Optymalny czas wietrzenia to około 4 godziny. Przez ten czas, cała wilgoć z twojego ciała ma możliwość odparowania. Możesz wykorzystać do tego okresy, kiedy dłużej nie ma cię w domu.

  • Obracanie materaca – większość materacy powinna być regularnie obracana w osi poziomej lub pionowej. Chodzi głównie o to, aby raz na jakiś czas zmienić obciążenie. Niektóre rodzaje materacy koniecznie potrzebują takiego zabiegu. Mogą one tracić niektóre swoje właściwości, jeśli niektóre obszary były używane za dużo, a inne za mało. Szczególnie materace piankowe są podatne na odkształcenia i wgłębienia.

  • Przekładka – jest to właściwie rzecz opcjonalna, lecz może pomóc ci znacznie wydłużyć żywotność twojego materaca
    piankowego. Co więcej, zakup przekładki zwiększa też higieniczność i komfort spania.

  • Odkurzanie materaca – to także jest często pomijane. Odkurzanie pomoże odświeżyć twój materac pomiędzy praniami. Ma to ogromny wpływ na ogólną higienę materaca. Podczas użytkowania, zbierają się w nim roztocza i martwy naskórek. Wówczas mogą mnożyć się wewnątrz liczne bakterie i alergeny. Warto odkurzać materace piankowe przynajmniej raz na 1-3 miesiące.

Jak przedłużyć żywotność materaca

Powyższe wskazówki to najważniejsze sposoby dbania o materace piankowe. Oprócz tego, pamiętaj o sprawach oczywistych – nie zaginaj materaca, nie skacz ani nie chodź po nim. Teraz wiesz już, jak dbać o materace piankowe. Stosując się do powyższych porad znacznie wydłużysz żywotność swojego materaca.

Wygodne materace do spania

jak dbać o materac piankowy

Categories

Prev

Dlaczego warto...
kwi 7, 2021